top of page

Premiera wydawnicza:

Friedrich Uhl - cieszyniak, który zmienił Wiedeń

Pochodzący z Cieszyna Friedrich Uhl przez 28 lat pełnił rolę redaktora naczelnego Wiener Zeitung. To on przyczynił się do zmiany postrzegania roli kobiet w mediach.

Uhl był poetą, pisarzem i dziennikarzem. Debiutował bajkami i opowiadaniami, których akcję osadził w Wiśle i Ustroniu.

Zrzut ekranu 2024-01-2 o 23.59.47.png

Polecane artykuły & felietony

Adela Tuwim - artykuł.png
"Zastrzelił ją (...), kiedy tęskniła do mnie". Tragedia matki Tuwima

W 1942 roku rozpoczęła się likwidacja otwockiego getta. Bezsilność, strach i rozpacz opanowały w samym środku lata, to podwarszawskie miasteczko. 

 

W tym czasie, ukrywała się tam Adela Tuwim, matka słynnego polskiego poety. Była pod opieką pielęgniarki z "Zofiówki", szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych. Stała się jedną z ofiar terroru. Jak wyglądał jej ostatni dzień?

Gabriele von Thun und Hohenstein.png
Cieszyńska arystokratka, która zmarła w nędzy

Mimo, że proponowano jej wyjazd do Austrii, postanowiła zostać na Śląsku Cieszyńskim, bo jak sama mówiła "chce być przy swoich".

Poruszająca historia arystokratki, której region zawdzięcza wiele. Gabriele von Thun und Hohenstein zapamiętano jako "Dobrą Panią z Kończyc Wielkich". W 1945 roku w jeden dzień została pozbawiona całego majątku jak i środków do życia.

Ostatni żydzi w Istebnej. Tragedia rodziny Springut.png
Ostatni żydzi w Istebnej. Tragedia rodziny Springut

Holokaust nie ominął niewielkiej śląskiej wioski Istebna, mimo, że mieszkała tam zaledwie jedna rodzina żydowska - Springutowie.

Artykuł o żydowskiej perspektywie początku wojny, emocjach jakie mogli odczuwać, wyobrażeniach oraz tragicznym końcu tej istebniańskiej rodziny.

Oferta Wydawnictwa Latzel

Materiały reklamowe

Przygotowujemy zestawy materiałów reklamowych, które spójnie i z elegancją będą mówić o Twojej firmie. Przykładem niech będzie warszawska restauracja Da Vizzi. Miłość jej właścicieli do włoskiej kuchni oraz stojąca przed wejściem czerwona Vespa posłużyły za motyw przewodni materiałów marketingowych, które stworzyliśmy.

Materiały reklamowe Wydawnictwo Latzel.png

"One should listen to a short song, read a good poem, see a magnificent painting,
and if possible - speak a few sensible words every day."
- Johann Wolfgang von Goethe

bottom of page