top of page

Miłujemy opowieści o ludziach

Wydawnictwo Latzel to mój autorski projekt. Dalej znajdziesz informacje o tym czym się zajmuję.

 

Ale najpierw - co za Latzel? Nazwa wydawnictwa to po prostu nazwisko. Odkryłem je przeszukując stare rodzinne dokumenty. Byłem zdumiony, że to niemiecko brzmiące określenie jakiegoś rodu jest związane bezpośrednio ze mną, a precyzując - należy do mojej prababci. Zacząłem grzebać i odkryłem, że moje pochodzenie jest bardziej kolorowe niż pojmowałem w pierwszych latach życia. Poświęciłem około 10 lat na poszukiwania genealogiczne. Dotarłem przez ten okres do setek opowieści, tysięcy zdjęć i dokumentów oraz niezliczonej liczby szczegółów. Sięgnąłem faktów zaledwie do roku 1670 (przecież to było jedynie 350 lat temu), a te doprowadziły mnie do refleksji - każdy obecnie żyjący człowiek jest efektem różnorodności. Nie istnieje "czyste" pochodzenie. Nie istnieje jednolita przeszłość. To co było przed nami jest wielonarodowe, wielokulturowe, wieloreligijne i to jest piękne!

Nazwa "Latzel" stała się dla mnie synonimem tej różnorodności w nieoczywistym środowisku naszych czasów. Każdy z nas niesie jakąś opowieść. Są pośród nich te szlachetne, mniej cenne i godne westchnienia historie. Każda może dać lekcję i uczyć. A człowiek jest taką jednostką, która ciągle powinna poszerzać swoje horyzonty. To naturalne oczekiwania umysłu każdego z żyjących.

 

Jonasz Milewski

Oferta

Z największą przyjemnością i zaangażowaniem przyczynię się do realizacji Twoich założeń. Poniżej znajdziesz informacje o obszarach, w których możemy nawiązać współpracę.

Chcesz stworzyć materiały reklamowe dla siebie i swojej organizacji? Zróbmy to w sposób niebanalny i wyróżniający się. Zamiast powielać nudę i kicz, przygotujmy coś, co sprawi, że pozyskasz nowych klientów. Przygotujemy materiał z klasą!

Uwiecznij historię rodziny lub firmy, którą stworzyłeś. Żyjemy pośród ludzi, którzy mają wiele do opowiedzenia, ale zawsze brakuje na to czasu. Zatrzymaj się i pozwól kolejnym pokoleniom przeczytać o tym jak wyglądała Twoja przeszłość lub początki tego, co udało Ci się stworzyć.

Przygotowujesz event i szukasz osoby, która mogłaby go poprowadzić? Zapraszam Cię do kontaktu. Od 2015 roku regularnie występuję publicznie, prowadząc najróżniejsze spotkania twarzą w twarz oraz online. Na moim koncie jest ponad 450 wystąpień.

bottom of page