top of page

Nonkonformista

Śląsk Austriacki, 1906 rok.

 

Paul jest wójtem niewielkiej wioski położonej na północny monarchii Austro-Węgierskiej. Świat staje się coraz bardziej skonfliktowany. Spory religijne, narodowościowe czy światopoglądowe skłaniają go do poszukiwania przyczyn takiego stanu rzeczy. Co odkryje pośród wiejskich chat, eleganckich kamienic i w samym pałacu cesarza Franciszka Józefa?

Filmowy teaser

Kim jest tytułowy "Nonkonformista"? Jakie cechy osobowości doprowadzające do krzywd  i osądów odkrył pośród drewnianych chałup, eleganckich kamienic i pałacowych salonów?

 

Zobacz, co autor mówi o pracy nad swoim debiutem literackim.

Tło historyczne powieści

Historia opisana w książce jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zaczerpniętymi z gazet wydawanych w Cieszynie przed 115 laty.

 

Kiedy świat dzieliło od I wojny światowej zaledwie 7 lat, w ludzkich poglądach i zachowaniach odszukać można to co prowadzi do tragedii.

Wydawnictwo Latzel - zdjęcie w tle - Teschen, Cieszyn.png
Zrzut ekranu 2022-11-14 o 10.58.53.png

O autorze

Jonasz Milewski urodził się w Cieszynie. Studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną w Łodzi. Zawodowo zajmuje się marketingiem, wsparciem wydawniczym oraz konferansjerstwem.

W 2020 roku wydał obszerną publikację o historii rodzin Latzel & Mojeścik. W 2022 roku zadebiutował prozatorsko książką "Nonkonformista". Od 2014 roku mieszka w Warszawie.

Książka Nonkonformista.png

"Nonkonformista"

Szczegóły:

Tytuł: Nonkonformista
Język: polski i fragmentami śląski
Autor: Jonasz Milewski
Kategoria: Powieść społeczno-obyczajowa
Liczba stron: 350
Format: 148cm x 210cm (A5)
ISBN: 978-83-966514-0-2
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2022

bottom of page